rolex replika saat

Açıköğretim Fakültesine Sınavsız Geçiş (Bilgiler)

AÇIKÖĞRETİME SINAVSIZ GEÇİŞ

Açıköğretim metodu ile önlisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının sayısı ve adaylara sundukları seçenekler her geçen gün artmaktadır.

Eskişehir Anadolu Üniversitesine bağlı olan Açıköğretim Fakültesi, lisans programları yanında yıllardır çok başarılı bir şekilde önlisans programları da uygulamaktadır. Yıllara göre değişmekle beraber halihazırdaki açıköğretim önlisans programlarında 150-200 bin arasında her yaştan öğrenci öğrenim görmektedir. Açıköğretim önlisans programları, özellikle bir iş yerinde çalışmakta olup aynı zamanda meslek yüksekokulu öğrenimine devam etmek isteyen mesleki ve teknik ortaöğretim kurumu mezunlarına çok büyük imkân ve kolaylıklar sağlamaktadır.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından öğrencilere sunulan mevcut ön lisans programları şunlardır:

Bankacılık ve Sigortacılık ( 2 yıl)
Büro Yönetimi ( 2 yıl)
Dış Ticaret ( 2 yıl)
Ev İdaresi ( 2 yıl)
Halkla İlişkiler ( 2 yıl)
İlahiyat (Önlisans) ( 2 yıl)
Mahalli İdareler ( 2 yıl)
Muhasebe ( 2 yıl)
Sağlık Kurumları İşletmeciliği ( 2 yıl)
Turizm ve Otelcilik ( 2 yıl)

Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olacak ve geçmiş yıllarda mezun olmuş tüm adaylar, arzu ettikleri takdirde yukarıda belirtilen Açıköğretim Onlisans Programlarına, kontenjan sınırlaması olan “Bilgi Yönetimi” dışında, hiçbir kontenjan sınırlamasına tabi olmaksızın sınavsız olarak başvurabilir ve kayıt yaptırabilirler. Bununla ilgili olarak yapılacak tek iş, Eskişehir Anadolu Universitesinin yapacağı duyurular doğrultusunda Açıköğretim Fakültesine veya onun tüm Türkiye sathına yayılmış olan açıköğretim bürolarından birine başvurmaktan ibarettir.

34 comments

 1. ReplyBilal BALKAYA

  Merhaba ;

  Bu yukarıda belirttiğiniz bölümlere 2011 yılında yapılacak olan ygs sınavı ile geçişler içinde uygun durumdamıdır

 2. Replyesma

  ben meslek lisesi mezunuyum ama bu sene açıköğretim ilahiyat okumak istiyorum tam olarak ne yapmam gerekiyo bilgi verirseniz çok sevinirim

 3. Replyismail

  ben suan 4yıllık bir bölümde okuyorum 2.sınıfa geçtim bu yıl açıköğretmdende okumak istiyorum bu yıl sınava girmedim.sınava girmedende gdblcğim bölmler varmış diye duydym bir blgsi oln varsa bilgi verirse çok sevinirim hangi bölmlere gdeblrm

 4. Replyilhan

  merhaba ben 1995 meslek lisesi mezunuyum. a.ö.f. ne sınavsız kayıt hakkım var mı varsa hangi tarihler diliminde kayıt yaptırabiliyorum teşekkürler…

 5. Replymert

  slm aleykum ben imam hatipten bu yıl mezun oldum ama sınav sız ilahyata gıremedım yardımcı olursanız sevınırm a e o

 6. Replycelal

  mrb ösym sıfır cektim ek yerleşimde yerleşemedim ne yapmamız lazım meslek lisesi mezunuyum geçiş yapa bilirmiyiz

 7. Replycelal

  mrb ösym sıfır cektim ek yerleşimde yerleşemedim ne yapmamız lazım meslek lisesi mezunuyum bölüme geçiş yapa bilirmiyiz

 8. Replygökhan

  merhaba ösym sıfır cektim, ek yerleşimde yerleşemedim ne yapmamız lazım meslek lisesi mezunuyum geçiş yapa bilirmiyiz?

 9. Replygökhan

  cevaplayabilecek birileri çıkarsa çok seviniriz, bende celal beyle aynı durumdayım bu konu hakkında detaylı bilgi verebilecek biri varmı?

 10. Replysultan

  iyi günler ben 1999 yılında Ankara KimyaTeknik lisesinden mezun oldum. şimdi sınavsız açık öğretime kaydolmak istiyorum. nasıl yapacağım konusunda bana yardımcı olurmusunuz.

 11. Replygökhan

  bu konu hakkında gerçekten bilgisi olan biri bizimle ne yapmamız gerektiği hakkında bilgi verebilirse seviniriz.

 12. Replysevtap

  ben 1996 yılı sağlık meslek lise mezunuyum açık öğretim fakültesine nasıl gidebilirim şimdiden teşekkürler

 13. Replyserap

  selam 2003 kızmeslek lisesi çocuk gelişimi mezunuyum açıköğretime sınavsız geçiş yapabilirmiyim bilgilendirirseniz sevinirim çook teşekkürler..

 14. Replyrukiye

  selamun aleyküm bu yıl imam hatip lisesinden mezun olacağım okulunuza 2 yıllık açıktan sınavsız geçiş yapmak istiyorum bu konu hakkında beni bilgilendiriseniz sevinirim teşekkürler

 15. Replysibel canlı

  ben sibel canlı dışarı dan açık öğretim okumak tayım ön lisansım da belirtilen kayıt şartnameme bakınız hocalarım ricam olur. sınav tarihlerimi allamadım yardımcı olunuz .

 16. Replysinan

  slmn alykm ben meslek lisesi mezunuyum sınavsız direk geciş yapabilirmiyim aöf 2 yıllık olarak şimdiden teşekkürler

 17. Replymünevver

  benkız meslek lisesi 1996 mezunuyum.bu sene açıköğretimde herhangi bir bölüm okumak istiyorum tam olarak ne yapmam gerekiyo bilgi verirseniz çok sevinirim.

  çok teşekkür ederim.

 18. Replyburcu

  s.a ben meslsk lisesi bilgisayar bölümü 2005 yılı mezunuyum össy ye girmeden aöf kayıt yaptırabilirmiyim ve yaptırabiliyorsam hangi bölümlere çok önemli yardımcı olursanız çok sevinirim lütfeeeeeeeeeeeeennnnnnnn

 19. Replyburcu

  ben meslsk lisesi bilgisayar bölümü 2005 yılı mezunuyum össy ye girmeden aöf kayıt yaptırabilirmiyim ve yaptırabiliyorsam hangi bölümlere çok önemli yardımcı olursanız çok sevinirim

 20. Replyevren

  mrb ben 2005 mezunu meslek lisesi el sanatları bölümü mezunuyum 2 yıllık aöf halk ilişkilere bas vurmak istıyorum sınavsız gire bilirmiyim.

 21. Replydevrim

  selam ben elk.haberleşme böl. okuyordum. bir dönem gittim ikinci dönem gitmedim ve kaydım silindi okulla görüştüm af çıktığından tekrar kayıt yapabiliriz dediler ama ben kaydımı yaptırsamda işte çalıştığım için gidemeyeceğim açık öğretime nasıl başvurabilirim. bana yardımcı olurmusunuz.

 22. Replyserkanbal988

  Merhaba;

  Ben 2007 meslek lisesi mezunuyum 2 yıllık açık öğretimden okuma hakkına hala sahipmiyim pek sağlıklı bilgiler alamamaktayım birde eğer sınava girerek yada girmeden okuma hakkım varsa işlemleri ne zaman ve ne şekilde yapmam gerek bilgilendirebilirseniz sevinirm.

  Teşekkürler.

 23. Replysu

  merhaba geçen sene mezun oldum liseden ama üniv. gitmedim bu sene barajı geçemedim 2 senelik açık öğretime gidebiliyormuyumm bilgisi olan …..

 24. Replyeda karakethudaoglu

  Merhaba ben kizml meslek lisesi hazir giyim mezunuyum 2 yillik önlisanssa dikey gecis yaptim fakat okuyamadim kendi istegimle biraktim simdi ise ayni dusuncede deilim ve okumak istiyorum bana yardimci olursaniz cok memnun olurum simdiden teşekkür ederim

 25. Replyismail

  ben ıkı yıllık on lısans mezunuyum acıktan hangı bolume gıdebılırım dıkey gecıs yapma hakkım olur

 26. ReplyFATIMA

  MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ MEZUNUYUM 2 yıllık açık öğretimden MUHASEBE okuma hakkına sahipmiyim birde eğer sınava girerek yada girmeden okuma hakkım varsa işlemleri ne zaman ve ne şekilde yapmam gerek bilgilendirebilir MİSİNİZ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir