rolex replika saat

Aöf Kayıt Silme İşlemi

Açıköğretimden kaydını sildirmek isteyen öğrenciler aşağıdaki hususlara dikkat etmeleri gerekmektedir.

Kayıt sildirmek isteyen öğrencilerin, aşağıda belirtilen belgeleri tam olarak hazırlayarak AÖF bürolarından birine bizzat başvurmaları gerekmektedir.  2. taksit borcu olan öğrencilerin kayıtlarının silinebilmesi için AÖF bürosuna başvurmadan önce 2. taksit borçlarını bankaya ödemeleri gerekmektedir.

2. taksit borcunu ödemeyen öğrencilerin kayıt silme işlemi yapılmaz ve kayıt silme yazısı verilmez.

Ayrıca son sınıf öğrencilerinden yıl sonu veya bütünleme sınavı sonunda mezun olabilecek durumda olanların, sınav sonuçları belli oluncaya kadar kayıt sildirme istekleri işleme alınmayacaktır.

Kayıt sildirmek için öğrencilerin;

a) Kaydını sildirmek istediğini açıkça belirten imzalı ve tarihli dilekçeyi,

b) Öğrenci kimlik kartını, başvurdukları AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir.

Posta ile kayıt silme işlemi yapılmaz!

Kayıt silme işlemi öğrencinin bizzat AÖF bürosuna başvurmasıyla yapılacaktır. Anne, baba, kardeş ve eş gibi yakınları kayıt sildirme işlemi yaptıramazlar.

Öğrenci kimlik kartını ibraz edemeyenlerin özel belgelerle kimliğini kanıtlamaları gerekmektedir. Aksi takdirde kayıtları silinmez.

Kayıt silme işlemi; öğrenciye, ilgili askerlik şubesine, Anadolu Üniversitesi otomasyon sistemine aynı anda bildirildiği ve kayıt silme işleminin iptal edilmesi mümkün olmadığı için öğrencilerimiz kayıt silme konusunda kesin kararlarını vermeden AÖF bürolarına başvurmamalıdırlar.

13 comments

 1. Replyorçun

  okuldan kaydımı sildirmeme ne gerek var zaten okuldan vazgeçmişim niye gidip borç yatırıyorum atıyorsanız atın okuldan.

 2. Replykemal alpaslan

  arkadaşlar kayıtları dondurmamışsanız ve gitmemişseniz harç parası ödemeniz gerekiyor ben bu duruma düştüm cezalı olarak 339 tl ödedim dikkat edin

 3. ReplyEmir

  Ben 4 sene önce aöf işletmeye kayıt oldum. Sadece ilk dönem ücretini yatırıp hiç bir sınava girmedim bu güne kadar. Şuan kaydımı sildirmek istesem borçlu görünür müyüm? Şu ana kadar hiç bir şekilde aöf ile ilgili bir şeye katılmadım.

 4. ReplyEmir calikoglu

  Ben 4 sene önce aöf işletmeye kayıt oldum. Sadece ilk dönem ücretini yatırıp hiç bir sınava girmedim bu güne kadar. Şuan kaydımı sildirmek istesem borçlu görünür müyüm? Şu ana kadar hiç bir şekilde aöf ile ilgili bir şeye katılmadım.

 5. ReplyAygül

  İkinci üniversite olarak adalet bölümü kayıt yaptırdım ücreti de ödedim bölümünü değiştirmek istiyorum ücretin yanarmı?

 6. Replymustafa

  ben yanlışlıklrağmen a dersim olmamasına bankaya para yatırdım ve kayıt yenileme yaptım daha sonra öğrendimki benim derslerim bahar döneminde ben paramı nasıl alırım ne yapmalıyım

 7. ReplyMerakli

  Ben 2010 yılında aöf ye kayit oldum..ilk sene sinava girdim.daha sonraki yillar..ne para yatirdim ne de sinawa girdim kayit yenileme falan hic bir sey yapmadim bu sene yani 2018 ygs ye grmek istiyorum ..aöf kaydimi sildirmek istiyorum..bana borc cikar mi vede kayidim silinir mi

 8. Replyyıldız

  merhaba ben önlisanstan çoçuk gelişimine dün kayıt yaptırdım.kaydı iptal etmek istiyorum.Bunu online üzerinden yapabilirmiyim

 9. ReplyDuygu

  Ata aöf den borcumu sorguladım borcunuz yok diyor ama örgün eğitim okuyorum transgript sayfama giremiyorum borçlu öğrenci yazıyo ödemem gerekiyor onu yoksa 2.dönem kayıt yapamam örgün öğretimde konuyla ilgili bilgisş olan var mı 142 lira yazıyor borç otomasyon sayfamda ama ne zaman ödemem lazım bi süresi var mı bilmiyorum

 10. ReplyCansu

  Merhaba ben açıköğretim de öğrenci olarak görünüyorum ama bu sene örgün öğretim olarak okumak istiyorum bu sene gireceğim sınavda okul puanım yanar mı ? Bu konuyla ilgili bilgi verirseniz çok mutlu olurum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir