rolex replika saat

Aöf Sınava Giriş Belgesi Alma 2014

Merhaba arkadaşlar,

[su_dropcap style=”flat”]A[/su_dropcap]nadolu Üniversitesinin sistem değişikliğine gitmesiyle beraber birçok konuda sıkıntı yaşamaya başladığınız aşikar. Sınav yeri, sınav tarihi, giriş belgesi, sorumluluk üniteleri, sınavdan alınacak puanlar ve her dönem yeni kayıt gibi birçok sorunla boğuşuyorsunuz. Böyle geçiş dönemleri çok zordur. Elbette bu hemen atlatılacak birşey değil ama eminim seneye birçoğumuz bu konuları aşmış durumda olacak.

Öğrenci Klavuzunda yer alan sınava giriş belgeleriyle ilgili dökümanlar aşağıdadır.

 SINAVLAR

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine kayıtlı öğrenciler güz ve bahar dönemlerinde, her dönem bir ara sınav ve bir dönem sonu sınavı olmak üzere her dersten iki sınava katılmaktadırlar. Sınavlar Tablo2’de belirtilen il ve ilçelerde yapılmaktadır.
Sınavların organizasyonu, uygulama ve değerlendirilmesi Anadolu Üniversitesince yürütülür.
Öğrenciler, kayıtlı oldukları derslerden, Aöf Sınav Tarihleri yazımızdan, Öğrenci Klavuzu sayfa 26 Tablo3’de yer alan ve http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinin “Akademik Takvim” linkinde belirtilen tarihlerde ara sınav ve dönem sonu sınavına gireceklerdir.

Ara sınavına katılamayan öğrenciler dönem sonu sınavına katılabilirler.
Öğrencilerin; ara sınav ve dönem sonu sınavlarına hangi il, ilçe, bina, salon ve tarihte gireceği “Sınava Giriş Belgesi”nde yer alacaktır.
[su_highlight] “Sınava Giriş Belgeleri”[/su_highlight]öğrencilerin adreslerine posta ile gönderilmeyecek olup öğrencilerin “Sınava Giriş Belgesi”nin dökümünü sınav tarihinden bir hafta öncesinden başlayarak AÖF Bürolarından veya https://ogrenci.anadolu.edu.tr/tr/Login.aspx  adresi “Açıköğretim Öğrenci Otomasyonu (Türkiye)” linkine T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak almaları gerekmektedir.

Öğrenciler Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan; sınav ili, sınav ilçesi, bina, salon, sıra, sınav tarihi ve saatinde sınava girmek zorundadırlar.

[su_dropcap style=”flat”]S[/su_dropcap]ınava gireceğiniz binayı sınavdan en az bir gün önce mutlaka görünüz. Ayrıca sınav saatinden bir saat önce sınava gireceğiniz binada hazır bulununuz. Sınava giriş belgesinde belirtilen yerde ve tarihte sınava girmeyen öğrenciler için (mazeretli bile olsalar) başka bir yerde veya zamanda mazeret sınavı açılmaz. Bu nedenle, her ne sebeple olursa olsun sınav hakkının saklı tutulması mümkün değildir.
Öğrencilerin mağdur olmamaları için mutlaka sınavlara katılmaları gerekmektedir. Sınav hakkının saklı tutulması, sistem ve yönetmelik gereği mümkün olmadığından, mazeret beyan ederek başvuruda bulunanlara konu burada açıklandığından ve gereksiz yazışmaya meydan vermemek için cevap verilmeyecektir.
Mazeretli bile olsalar, öğrenciler için mazeret sınavı açılmaz.
Sınavın yapıldığı Cumartesi ve Pazar günlerinde AÖF büroları [su_highlight] 07.30 16.30 [/su_highlight] saatleri arasında hizmet vermektedir.
1. Sınava Girmek İçin Gerekli Belgeler
Öğrenciler sınava girebilmek için aşağıda sıralanan 3 belgeyi yanlarında bulundurmalıdırlar:
i. Sınava Giriş Belgesi: İlgili sınava ait https://ogrenci.anadolu.edu.tr/tr/Login.aspx adresinden veya AÖF bürolarından alınan öğrencinin nerede sınava gireceğini gösterir belgedir.

Clipboard01 Clipboard02 Clipboard04

ii. Öğrenci Kimlik Kartı veya Belgesi: Anadolu Üniversitesi tarafından verilen Öğrenci Kimlik Kartı veya Öğrenci Tanıtım Kartı ya da AÖF bürolarınca verilen fotoğraflı ve onaylı “Sınavda Geçerli Öğrenci Kimlik Belgesi”dir.
Dijital olarak yüklenen veya kayıtlarda verdiğiniz fotoğraf öğrenci kimlik kartınıza aktarılacaktır. Öğrenci kimliğinizi sınavlarda yanınızda bulundurmak zorunda olduğunuzdan salon başkanı, öğrenci kimliğinizdeki fotoğraftan yararlanarak kimliğinizi belirlemekte güçlük çektiği takdirde sizi sınava almayabilir.
iii. Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi: Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi, Pasaport veya bunlara eşdeğer kimlik belgesi.
Sınava giriş için gerekli bu üç belgeden biri bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz.
Öğrenciler, sınavlarda öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmak zorundadırlar. Öğrenci kimlik veya tanıtım kartı olmayan öğrenciler sınavlara alınmazlar. Bu nedenle öğrenci kimlik veya tanıtım kartını yitirenler, sınavlardan en az bir hafta önce, mesai saatleri içinde, 6. sayfa, 5’inci maddedeki açıklamalara uygun olarak AÖF bürolarına başvuracaklardır.

Başvuran öğrencilere kimlik veya tanıtım kartları hazırlanıncaya kadar sadece sınavlarda kullanılmak üzere fotoğraflı “Sınavda Geçerli Öğrenci Kimlik Belgesi” verilecektir.

Kimlik kartı başvurusu yapmayan öğrencilere bu belge verilmeyecektir. “Sınavda Geçerli Öğrenci Kimlik Belgesi”yle sınava katılan öğrenciler, yeniden öğrenci kimlik veya tanıtım kartı çıkartmak için başvuru yapmazlar ise takip eden sınavlarda kendilerine “Sınavda Geçerli Öğrenci Kimlik Belgesi” verilmeyeceği için sınavlara katılamayacaklardır.

15 comments

 1. Replyramazan

  merhabalar ben 2011-2012 yeni kayıt yaptırdım sınav tarihleri ne zaman ve 1,vizede kaç üniteden sorumluyuz bilmiyorum cevaplarsanız sevinirim

 2. Replyselin

  merhaba dönemlik kredili programda olup sınav tarihlerini kaçırdım verdiğiniz adreste sınav yeri yazmıyor sadece AÖF Bürosunun adı yazıyor şimdi ne yapmam gerek bilmiyorum bir dönemim boşa gidiyor resmen açık öğretim fakültesinin karmakarışık yaptıkları yüzünden moralım çok bozuldu ders bile çalışamıyorum

 3. Replyyelda

  sınav giriş belgesine ulaşamıyom siteden mi kaynaklanıyo? yoksa daha yayınlanmamışmıdır

 4. Replyfqamse

  sınav giriş yerime bakabiliordum dune kadar ama şimdi başka siteye atıor çıkaramıorm giriş belgemı sizede ölemı oluor bakıp söleye bilirmısınız yardım edebilcek olan varmı

 5. Replynecmiye

  ya ben sınav giriş belgemi alamıyorum. dün sistemde görebiliyodum ama şimdi göremiyorum başka bi sayfaya yönlendiriyo sınav giriş belgemi alabileceğim başka bi adres var mı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir