2012 – 2013 Öğrenci Kimlik Kartı

Bu yazımızın tarihi eski olduğu için yeni yazımıza göz atmak isterseniz Buraya Tıklayın

 

 

Öğrenci kimlik kartı, fakülteye kayıtlı öğrenci olduğunuzu gösteren belgedir.

Öğrencilerimiz, AÖF bürolarına öğrencilik hizmeti almak için başvurduğunda, öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmak zorundadırlar. Ayrıca, öğrenci kimlik kartı ara sınav ve dönem sonu sınavlarına girmek için öğrencilerin yanlarında bulundurması gereken belgelerden biridir.

Kayıt yaptıran öğrenciler, öğrenci kimlik kartlarını 26 Kasım 2012 tarihinden itibaren bağlı oldukları AÖF bürosundan alacaklardır.

AÖF bürosundan teslim alacağınız öğrenci kimlik kartınıza 2012-2013 öğretim yılına ait bandrol de yapıştırılacaktır. AÖF bürolarından, resmî ve özel kuruluşlardan alacağınız hizmetler ile sınavlarda sorun yaşamamanız için öğretim yılı bandrolünün öğrenci kimlik kartınıza yapıştırıldığını mutlaka kontrol ediniz.

Yeniden Öğrenci Kimlik veya Tanıtım Kartı Düzenlenmesi

Kayıt yaptıran veya kayıt yenileten öğrenciler “Öğrenci Kimlik” veya “Tanıtım Kartı”nın kaybolması ya da kullanılamaz hâle gelmesi durumunda herhangi bir AÖF bürosuna bizzat başvurup aşağıdaki koşulları yerine getirerek öğrenci kimlik
veya tanıtım kartının yeniden düzenlenmesini isteyeceklerdir.

Bunun için öğrenciler;
a) Öğrenci kimlik veya tanıtım kartını kaybettiğini belirten bir dilekçe yazmalıdır.
b) ¨10.00 kimlik kartı bedelini Anadolu Üniversitesi Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünün T.C. Ziraat Bankası Anadolu Üniversitesi Şubesi TR 070001001900400036895009 IBAN numaralı hesabına yatırıp bankadan alınan dekontun aslını dilekçeye ekleyerek AÖF bürosuna bizzat başvurmalıdırlar.

Kimlik kartı için ödemeniz gereken bedelin bankaya mektup, posta havalesi, EFT, kargo vb. yolla gönderilmesi hâlinde işlem yapılmaz ve yatırılan tutar iade edilmez.

Öğrenciler hazırlanan yeni öğrenci kimlik veya tanıtım kartlarını fotoğraflı özel kimlik belgesi ile birlikte (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi gibi) bağlı oldukları AÖF bürosuna bizzat başvurarak alabilirler.

Kaybolan öğrenci kimlik veya tanıtım kartının bulunması veya yeniden kimlik kartı düzenletilmesinden vazgeçilmesi hâlinde bankaya yatırılan tutar iade edilmez.

Posta yoluyla veya bir yakınınız aracılığı ile öğrenci kimlik veya tanıtım kartı çıkartılması mümkün değildir.

Öğrenci kimlik kartı ücreti aşağıda verilmiştir.

5 comments


 1. Author
  Replyadmin

  Kayıt yenileme klavuzunda yazan ibare şu şekildedir. Kayıt yenileten öğrencilerin kimlik veya tanıtım
  kartlarına 2013-2014 öğretim yılı bandrolü
  AÖF büroları tarafından yapıştırılacaktır.
  Öğrencilerin kayıt yeniletip yeniletmedikleri,
  “Öğrenci Kimlik” veya “Tanıtım Kartları”nın
  arka yüzüne yapıştırılacak bandrolle belirlenmektedir. Öğrenci kimlik veya tanıtım kartına
  yapıştırılan bandroller, AÖF büroları ile diğer
  kurumlardan hizmet alırken ve sınavlarda kimliğinizin geçerliliğini gösterecektir.

  http://www.aofsinav.org/wp-content/uploads/2013/09/2013-2014GuzDonKayYenKilavuzu.pdf

  Burada yazana göre süre yok ancak sınava kimlik kartınızla gireceğiniz için aöf büronuzdan zaman geçmeden bandrol yapıştırtmanızı tavsiye ederiz. Kitaplarınızı alırkende bandrolünüzü yapıştırtabilirsiniz. İyi dersler

 2. ReplyBraindLy

  92 8-1-12 ‘ın cevabı: Ses, Android tabletlerde bire7ok aanmla gelebilir e7fcnkfc hemen her işlevin farklı sesi olabilir.1) En kolay yolu telefon fczerindeki ses dfcğmelerini kullanarak sesi ayarlamaktır.2) Diğer işlevlerin sesleri ie7in ayarlar menfcsfc altında ses ayarlarına girebilirsiniz. Bu cevap size yardımcı oldu mu?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir